Ometač včel, vítaný pomocník

Ometač včel, vítaný pomocník
Kód produktu:
Dostupnost: 2016 dle pořadí objednávek
Doba dodání: cca 14 dní
Cena: 17736.- CZK
ks

Popis

24.4.2016 Vážení přátelé, pro první ometače jedu za 13 dní, pak v intervalech po 2 týdnech další a další. Pokud máte již objednáno, průběžně Vás budu informovat o dodání, pokud o objednání ještě uvažujete, prosím, napište raději předem, v sezoně je delší čekací lhůta. Všechny Vás zdravím a přeji úspěšný začátek včelařského roku, AT VÁM VČELKY BZUČÍ ČESKY.O))

děkuji, kdykoli jsem na e-mailu k dispozici, zdravím, Mariana Prokešová

 

 

 

16.3.2014 Ometače pro zákazníky do této chvíle objednané už mám doma, zítra posílám, všem odešlu předem info e-mail o dodání, děkuji Vám, zdravím, m.prokešová

Info pro další zájemce: pan Alfranseder zdražil o 40 euro, tj. na 479 eur za ometač me společně využít super "mašinku" a ještě ušetřit a získat i část (myslím polovinu bez dph) ceny zpět od ČSV na dotacích! Nevím ale, do kdy tyto optimální podmínky budou trvat, prosím, objednávejte s dostatečným předstihem, děkuji, m.prokešová

 

 

23. 10. 2013  DOBRÝ DEN, KONEČNĚ TA SKVĚLÁ ZPRÁVA:

DOTACE NA OMETAČ JSOU SCHVÁLENY!!!!

PLATÍ OD ZÁŘÍ 2013, SNAD NA 2 ROKY, PROSÍM, VYUŽIJTE TÉTO PŘÍLEŽITOSTI A VYBERTE SI TEN NEJLEPŠÍ OMETAČ, OMETAČ OD PANA ALFRANSEDERA:O)))

NA VAŠE REAKCE SE TĚŠÍM A VŠECHNY VÁS ZDRAVÍM, Mariana Prokešová, 776 086 703, mariana.prokesova@centrum.cz    výhradní dovozce pro Čechy a Slovensko

 

 

Toto bylo ještě v létě, ale dnes, tj. 23.10.2013 už naštěstí neplatí, přesto nechávám na stránkách, abyste viděli, že jsme o dotace opravdu stále usilovali: Dobrý den všem včelařům a zájemcům o ometač včel: přeposílám Vám odpovědi přímo z Českého svazu včelařů, bohužel, doufala jsem v dotace, ale neprošly, budu zkoušet i dále, zatím Vás zdravím a přeji krásné léto 2013. Děkuji, 20.7.2013, Mariana Prokešová

PS: Prosím, odpovědi pana Lněničky čtěte odzadu, tak, jak přicházely do mého e-mailu, díky!

 

 

Dobrý den,

bohužel neznám.


S přátelským pozdravem

Český svaz včelařů, o.s.
Sekretariát republikového výboru
Vladimír Lněnička
Křemencova 8
115 24   Praha 1
tel.: 224 934 082
e-mail: lnenicka@vcelarstvi.czDne 17.7.2013 9:29, Mariana Prokešová napsal(a):
> Dobrý den, děkuji za info. A prosím, na rok 2013 už dotace znáte? Nebude tam? děkuji, zdravím, m.prokešová
> ______________________________________________________________
>> Od: "Sekretariát RV ČSV - odborné oddělení - Lněnička" <lnenicka@vcelarstvi.cz>
>> Komu: "Mariana Prokešová" <mariana.prokesova@centrum.cz>
>> Datum: 17.07.2013 08:18
>> Předmět: Re: dotace na ometák
>>
> Dobrý den,
>
> v aktuálním znění nařízení vlády 197/2005 Sb. takové
> zařízení není uvedeno, takže není dotováno.
>
>
>
> S přátelským pozdravem
>
> Český svaz včelařů, o.s.
> Sekretariát republikového výboru
> Odborné oddělení
> Vladimír Lněnička
> Křemencova 8
> 115 24   Praha 1
> tel.: 224 934 082
> e-mail: lnenicka@vcelarstvi.cz
>
> Dne 17.7.2013 7:25, Mariana Prokešová napsal(a):
>>
>> Dobrý den, pane Lněnička,
>> prosím, víte něco o dotacích, které by mohly být na ometač? Ptají se mě zákazníci a ráda bych jim dala "fundovanou" odpověď přímo z centra dění.
>> Děkuji předem a jsem s pozdravem
>> Mariana Prokešová
>>
>>
>

 

 

 

Dobrý den včelařům i všem, 

pro ometače jedu tento pátek, v sobotu balím, v pondělí 13.5.2013 posílám, děkuji za Vaše objednávky, doufám, že budete spokojeni a přeji Vám i včelkám pohodové vytáčení:o))

Mariana Prokešová

 Doplňuji: cena za euro je teď právě 26,68, tj. ometač stojí 439 x 26,68 + doprava 500 + poštovné 215 + dph 21 procent, ometač tedy stojí 11713 kč  + 715 x 1,21, tj. 12428 x 1,21, tj. 15037 kč

vloženo 10.května ve 3 hodiny ráno... ceny eura jsou k dispozici např. zde

http://www.exchange.cz/index.php?gclid=CMHH-p_bibcCFc3HtAodKjQAFQ

 

Dobrý den a krásný Nový rok všem!
Doufám, že i letos budete spokojeni s ometačem včel, navzdory tomu, že se zvyšuje sazba dph ze 20 na 21 procent... prosím, omluvte mírné zvednutí ceny, je to při kursu 26 kč za euro - což je proměnlivé - celkem s dph 13811 kč, k tomu ještě doprava 500 plus dph a poštovné... ach jo, také mě to mrzí, snad ale na Vašem rozhodnutí pro ometač toto nebude mít ten hlavní vliv. Děkuji za pochopení a zdravím, mariana prokešová


 

Máme tu čest Vám představit "ometač včel" německého včelaře a vynálezce, pana Ericha Alfransedera, jehož jsme výhradním zástupcem v Česku. Vyzkoušejte tuto "vymoženost" a usnadněte si práci před vytáčením, uvidíte, že s naším ometákem budete maximálně spokojeni Vy i  Vaše včeličky!

S laskavým svolením pana Ing. Kamila Kurtina cituji jeho slova, čsp. Včelařství 3/2011

Připravme se na sezonu-Ometač nám sníží pracnost

 

Ometání včel je činnost, se kterou se setkává každý včelař a která se každý rok opakuje. Ometání  provádíme  buď klasicky ručním způsobem-smetáček, nebo můžeme použít stroj- ometač.

 

Ruční ometání

 

Provádí se smetáčkem, kterých je na našem trhu několik druhů. Za velice důležitou podmínku a vlastnost pro smetáček považuji hrubost, respektive jemnost vlasu. Nejlépe poznáme kvalitu smetáčku otěrem o horní stranu ruky. Vlas nesmí být hrubý a působit drsným dojmem. Nejlépe se mi osvědčil smetáček s černým vlasem. Vydrží několik sezon a je velice jemný a šetrný při vlastním ometání včel z rámků.

 

Ometač včel

Jedná se o konstrukčně velmi jednoduché zařízení, které nám zcela zásadním způsobem usnadní a urychlí cely proces odvčelení medných plástů. Obal ometače je sestrojen z voděvzdorných překližek. Nejdůležitější pracovní částí ometače jsou dva kartáče. Velice důležitá je jemnost vlasu kartáčů, která nesmí při vlastním ometání poškozovat včely. Oba  kartáče se otáčejí vůči sobě v opačném smyslu otáček, tzn. že vložený plást, který se má odvčelit,  je ometán směrem dovnitř do vlastní krabice ometače. Otáčení kartáčů není kontinuální, ometač je vybaven fotobuňkou, která reaguje na vložení plástu.  Zde dojde k sepnutí fotobuňky a tím k ometení včel, které jsou ometeny směrem dolu a včely jsou usměrněny do spodní části ometače. Zde je zásobní průhledná schránka, která je mírně lemovaná.  Její konstrukce nám zajistí nevracení ometených včel zpět do prostoru ometacích kartáčů. Do zásobníku včel se bez problémů vejdou včely z jednoho úlu.

Díky ometači nám tedy odpadne neustálé přemetání včel jako při klasickém způsobu, kdy se nám část již ometených včel může vrátit na další neometené rámky, které teprve ometení čeká.

 

Bateriový zdroj

Ometač má vlastní bateriový zdroj, není tedy nutné dobíjení v průběhu dne. Tím, že není ometač napojen na 12V baterii, odpadají prodlužovací kabely, které by v celém systému zařízení byly jenom na obtíž.

Po skončení pracovního dne se provede dobití zdroje ometače přes adaptér z 220V na 12V.Po jednom běžném ometacím dni se doba dobití zdroje ometače pohybuje asi kolem 3 hodin. Stav nabití nám signalizuje kontrolní dioda.

 

Rychlost práce

Velkou výhodou ometače je rychlost, jakou je schopen za jednotku času omést velké množství plástů.  Za hodinu práce jsem schopen omést tímto zařízením v průměru 8 včelstev po dvou medníkových nástavcích. Ometu tedy 16 nástavků, v každém nástavku 11 rámků, tj. 176 rámků za hodinu.

 

Ušetří spoustu práce

Naše ošetřování včelstev je založeno na neodrojených včelách. Toho docílíme přesným systémem protirojových kontrol v cyklu 11. dní. V době točení řepkového medu  je časově kritické období, kdy se musí skloubit operace protirojových kontrol a točení medu. Ometač nám díky rychlejšímu odvčelení plástů umožní provést kromě vytočení medných zásob v mednících i  protirojovou kontrolu plodisek. To vše se děje v jedné pracovní operaci, bez dalšího zbytečného nadzdvihování nástavků, poněvadž bychom je při točení stejně dělali. Navíc ihned při tomto zásahu máme možnost převěšení plodových plástů z plodiska do medníků a současně do plodisek vložit mezistěny.

 

Závěr

Po loňských zkušenostech můžu říci, že mi ometač včel ušetří spoustu času- a to v době, kdy je každá hodina cenná. Tvrdím si říci, že jsem díky ometači ušetřil práci odpovídající 10 dní v sezoně. Tento způsob odvčelení  se mi velice osvědčil a můžu ho jen doporučit.

 

 

 

 Ing. Kamil KURTIN

/ autor je přednášejícím odborníkem, chovatelem matek /

 

Kontakt na autora:

Včelí farma KURTIN

Račice 41

67555 Hrotovice

Tel.: 737 363489

e-mail.: info@vcelarstvikurtin.cz

 

Jak ometač funguje se můžete podívat např. zde:

http://www.youtube.com/watch?v=S6HfFLOIjLk&feature=player_embedded

V roce 2012 je ometač prodáván za cenu 439 Eur v českých korunkách v téměř aktuálním kurzu, plus dph 20 procent. Ještě připočítávám 600 Kč na dopravu do Čech a v případě, že ometač posílám poštou, 215 Kč poštovné. Pokud si pro něj přijedete, je možnost odběru buď v Praze a nebo u nás, tj. Maxov, Domažlicko

 

Za dotazy, připomínky, objednávky atd. předem děkuji, prosím, pište na:

mariana.prokesova@centrum.cz

nebo tel. 776 086 703, moc děkuji, m.

 

Toto je ještě návod, který samozřejmě přikládám k ometákům:

 

Návod k použití přístroje na ometání včel

 

Přístroj postavte na podlahu úlu, zapojte 12 V-baterii nebo 12 V-nabíječku a zapněte spínač. Rozsvítí se červené světélko, které znači že přístroj je provozuschopen.

·        Uvnitř přístroje se nachází 12 V-baterie, pomocí které lze omést několik set plástů.

·        Včelami osazený plást držte svisle nad kartáči, které se nyní samy rozběhnou.

·        Plástem teď pohybujte plynule až k hornímu okraji dolů a hned zase nahoru.

·        Takto opakujte shora uvedený postup s dalšími plásty.

·        Když budete mít ometený poslední plást, uchopte přístroj za držadlo, trochu jej nadzvedněte a kazetu se včelkami po délce vytáhněte.

·        Krátkým zatřepáním srazte včely na dno kazety.

·        Po skončeni prací přístroj vypněte.

·        Během práce není třeba ometač očišťovat.

·        Na čištění použijte houbu na nádobí, dobře ji navlhčete a do zapnutého přístroje houbu nebo namočený hadr shora zasuňte.

·        Vnitřek a kazetu otřete vlhkou utěrkou.

·        Důležité: nepokládejte na kartáče žádné předměty, mohly by se zohýbat a zkřivit!

 

Technická data:

Provoz s instalovanou baterií 12 V, 4,5 Ah, včetně nabíječky
Váha: ca. 9 kg
Rozměry: 630x350x450 mm
Použití na všechny běžné rozměry rámků (včetně Dadantu)
(na dotaz s dodatečným kabelem k zapojení na autobaterií)
Box se šoupátkem vzadu: obsah stači na množství včel z ca. 10 rámků

Je nutno dávat pozor, aby se k čidlu nedostala voda! a také je dobré během zimy vyndat pohonné gumičky, aby nezteřely mrazem. to je naše, včelařů -prokešů, vlastní pozorování:o) děkujeme!


Med a včelí produkty od včelaře z Českého lesa Od 1. března 2015 využíváme k přepravě balíčků službu PPL. Po zkušenostech z letošního roku, prosím vždy platit předem, po přijetí peněz na účet zboží pošlu, bohužel je situace taková, mrzí mne to, slušným zákazníkům se omlouvám, neslušné to odradí, děkuji moc za pochopení, Mariana Prokešová
Nákupní košík
Akční nabídka
TOPlist
Tvorba www stránek - Nechte si udělat levné a kvalitní stránky - SEO