Včelí farma

Naše včelí - medová farma

Je od 2 roky později a troufám si napsat, že jsme nezaháleli:

Naše včeličky nanosily cca 80 sudů medu, letos je to převážně lesní, smrkový, jedlový... také medovice z lípy a spousta jiných, které ani všechny neumím vyjmenovat, protože s nimi nelítám:o)

Dan se vrhl na chov matek - včelích:o)), letos se nám podařilo vychovat cca 1000 královen, plemeno singer a vigor, kdo jste včelař a chtěl byste si objednat, prosím, neváhejte, už bereme objednávky na jaro 2011, kdo nejste včelař, ale včely vás zajímají, mohu o těchto včeličkách napsat jen samou chválu, létají cca 100 km denně za snůškou - je to vidět na plných sudech!, téměř nebodají - naše dcerka chodí kolém 50 úlů na zahradě a měla jen 4 žihadla - vždy ji hlídal tatínek, on v kukle, ona ne:o) ach jo, to jsou ale asi všichni chlapi, jsou stejní, myslím! A zpět ke včelám, téměř se nerojí, opravdu jen pracují a jsou hodné, dokud ji vysloveně někdo nazmáčkne rukou, včela žihadlo nedá, mohu jen doporučit!

Také se změnila naše "image", je hravější a veselejší, etikety jsme vymýšlely my, tedy Madlenka (3,5 roku) a maminka, tedy já (44 let) obě máme ještě a nebo už nárok na trochu "infantility",ale myslím, že se nám návrhy a celé veledílo opravdu povedlo, co říkáte? Nejvíce pyšné jsme na tzv: Víte že? aneb seriál na pokračování, kdy zhruba každý týden budou k prodeji medy s novými kartičkami a informacemi o včelách

Medy jsou teď stáčené do skleniček - soudečků, ale nebojte, po medu se opravdu netloustne!

 

A toto bylo povídání, které znáte z našich předchozích stránek:

Naším hlavním produktem pochopitelně byl, je a bude náš vlastní, (tedy od našich včel:o), med! Letos (2009) nabízíme květový - luční, malinový a ostružinový, akátový a pastovaný med a jako bonus:) na Vánoce trochu lesního medu, je to dárek od našich včelek, asi na usmířenou za ten loňský rok, kdy nepřínesly ale ani kilo:o)

Nabízíme také tzv. “voštiny” alias včelí víčka, výborná prevence paradentózy a menších problémů se zuby, navíc strašná dobrota, získává se tak, že v průběhu vytáčení opatrně odvíčkováváme plásty plné medu, v podstatě je to panenský včelí vosk a ten nej nej medíček, doporučujeme!

Nebo zkusíte přímo kousky plástu? Máme také, vypadá nadherně, posuďte sami.

Dále nabízíme: Propolis  

, propolisovou tinkturu a propolisový ústní sprey. Ořechy v medu, mandle v medu, hrozinky a nově i chalvu - medovou pochoutku ze sezamu, slunečnice a medu.

Opět máme novinky, a to: pastovaný med s mateří kašičkou, pro zákazníky, kteří chtějí tzv. zimní doping a také udělat pro sebe něco trochu navíc, bude slavnostně oděn do karmínovo zlato medového hávu, aby bylo na první pohled patrné, že má něco společného s Královnou:o))

A pokud přijdete do našich obchůdků, nenechte si ujít Pastovaný med se skořicí, je to dobrůtka pro ranní mlsaly, kteří (podobně jako my:o) nestíhají… , ale rádi si dopřejí dobroučkou snídani.

 

A samozřejmě medovinu: přírodní, mandlovou a višnovou.

 


 

Nákupní košík
Akční nabídka
TOPlist
Tvorba www stránek - Nechte si udělat levné a kvalitní stránky - SEO